Marka Somat pomaga rodzinnym domom dziecka

Rozpoczynamy nową akcję, dzięki współpracy z marką Somat. To kolejny etap wspierania przez naszą fundację rodzinnych domów dziecka. W Polsce jest to najszybciej rozwijająca się forma rodzinnej opieki zastępczej. W rodzinach rodziców zastępczych prowadzących rodzinne domy dziecka wychowuje się ponad 4.700 dzieci. Doceniając wysiłek wychowania licznej gromadki dzieci, w tym często wieloosobowych rodzeństw, Somat zapewni każdemu rodzinnemu domowi, który przystąpi do akcji roczny zapas tabletek do zmywarki.

Wiecie ile sztućców i talerzy trzeba pozmywać dziennie w rodzinnym domu dziecka? Co najmniej 200 (a rocznie to 73.000 !), a to nie koniec, bo nie policzyliśmy garnków, zastawy do serwowania czy patelni.

Przewidzieliśmy więc także pomoc, dla tych domów, w których brakuje zmywarki (chociaż mamy nadzieję, że takich nie ma) lub zmywarka jest już wysłużona i wymaga wymiany. 20 rodzinnych domów dziecka, które najbardziej tego potrzebują otrzyma zmywarki ufundowane przez markę Samsung.

W ramach akcji planujemy także wsparcie edukacyjne, które może zostać wykorzystane w procesie nawiązywania z dziećmi relacji: grę „Kto pozmywa?” ze specjalnej, limitowanej edycji oraz warsztaty – gotowanie ze znanym szefem kuchni i wspólne przygotowanie ozdób świątecznych. Zadbamy także o podnoszenie kompetencji rodziców zastępczych poprzez zorganizowanie dla nich webinaru dotyczącego zdrowego odżywiania.

Projekt będzie realizowany do końca 2021.

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy na stronie programu: https://fpmw.pl/szukam-pomocy/kto-pozmywa-somat/