Pani Marzena w 2011 roku urodziła swojego pierwszego synka. Była najszczęśliwszą kobietą pod słońcem, długo próbowała nie zauważać narastającego osłabienia, potknięć i zaburzeń równowagi. Niestety objawy nie zniknęły, a ich siła zmusiła młodą mamę do spojrzenia prawdzie w oczy i szukania przyczyn. Po licznych badaniach i wizytach u specjalisty okazało się, że to na SM (Stwardnienie Rozsiane).

Diagnoza sprawiła, że Pani Marzena musiała stać się SuperMamą – codziennie przez wiele godzin ćwiczyć, nie poddawać się, cieszyć każdym momentem i starać się żyć normalnie – mimo bólu, braku sił, zwątpienia. Minęło kilka lat i los doświadczył SuperMamę ponownie – tym razem diagnoza brzmiała – borelioza w przewlekłej postaci. Dwie choroby dające podobne objawy, współistnieją w organizmie Pani Marzeny, są odporne na leki i próbują ją pokonać.

SuperMama walczy – siłę dają jej mąż i dwóch synków – małych rycerzy, którzy pomagają, dbają o mamę i inspirują do dalszej ciężkiej pracy. Siła ich miłości jednak nie wystarczy. Potrzeba rehabilitacji, ćwiczeń i sprzętu, potrzeba pieniędzy na to wszystko. My nie możemy pomóc SuperMamie w codziennych zmaganiach, ale możemy pomóc jej i innym młodym kobietom przekazując swój 1% naszej fundacji.

Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na leczenie i rehabilitację młodych walecznych kobiet zdejmując z ich barków przynajmniej jedną małą troskę – troskę o pieniądze.

Więcej informacji o SuperMamie:

https://www.siepomaga.pl/super-mama

https://www.facebook.com/SMpomozmlodejmamie

CO MUSZĘ ZROBIĆ, ABY PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?

W 2019 roku zmieniły się zasady rozliczenia PIT. Od tego momentu zeznanie podatkowe trafia do usługi Twój e-PIT. Tak też będzie w 2020 roku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę organizacji pożytku publicznego, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel. Jeżeli chcesz zmienić sposób rozliczania lub organizację, której chce przekazać 1 procent podatku skorzystaj z poniższej instrukcji.

Aktualną listę organizacji pożytku publicznego znajdziesz na stronie https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

To jak przekazać 1% podatku zależy od formy przekazania rozliczenia rocznego jaką wybierzesz.

Masz następujące możliwości:

 • usługa Twój e-PIT (Zeznania podatkowe w usłudze Twój e-PIT za 2019 r. przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zostaną udostępnione 15 lutego 2020 r.)
 • złożenie PIT w formie papierowej, wypełniony samodzielnie (podatnik wpisuje w odpowiednią rubrykę KRS wybranej organizacji)
 • dowolny program do rozliczania PIT, wypełniony samodzielnie (podatnik wpisuje w czasie wypełniania zeznania w odpowiednią rubrykę KRS wybranej organizacji)
 • emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku wypełniając formularz PIT-OP (nie muszą składać całego zeznania podatkowego)

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego w usłudze Twój e-PIT

 • PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
 • kwotę przychodu, którą wskazałeś w PIT za 2017 r.,
 • kwotę przychodu za 2018 r., którą znajdziesz w jednej z informacji od płatników (np. twojego pracodawcy), np. PIT-11 i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za 2017 r. Jeżeli otrzymałeś informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2017 r. nie rozliczyłeś się samodzielnie – podaj kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A
 • lub – jeśli masz profil zaufany – przygotuj dane logowania do PZ
 • 3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego. W PIT 2020 za 2019 rok przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie wskazaną Organizację Pożytku Publicznego, której przekazał 1 procent podatku w roku ubiegłym. Ważne jest, by nadal była ona w wykazie organizacji, które mają prawo do otrzymania 1 procenta podatku. Jeżeli organizacji nie ma w wykazie, wtedy w zeznaniu w usłudze Twój e-PIT nie zostanie wykazany żaden numer KRS organizacji pożytku publicznego.
 • 4. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy:
 • wybierz z listy numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku (Fundacja Polki Mogą Wszystko KRS 0000074781)
 • zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie organizacji informacji o 1 procencie podatku
 • 5. Jeśli chcesz zmienić organizację, której chcesz przekazać 1 procent podatku:
 • wybierz opcję „Zmieniam organizację”
 • wybierz z wykazu organizacji numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku (Fundacja Polki Mogą Wszystko KRS 0000074781)
 • zatwierdź tę zmianę

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego wypełniając PIT ręcznie lub w dowolnym programie do rozliczania podatku dochodowego?

 • wypełnij korzystając z opisu pól lub instrukcji krok po kroku swoje zeznanie podatkowe
 • wybierz z listy numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku lub wpisz go ręcznie we wskazanym polu np. w PIT37 pole nt 132 czy PIT 38 pole nr 62 (Fundacja Polki Mogą Wszystko KRS 0000074781)
 • zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie organizacji informacji o 1 procencie podatku

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego jeżeli jesteś emertką/emerytem lub rencistą?

 • Emeryci i renciści nie muszą składać całego zeznania podatkowego ponieważ zostają rozliczeni przez organ rentowy na formularzu PIT-40A, jeżeli nie uzyskują innych dochodów, jednak mogą przekazać 1 procent podatku wypełniając formularz PIT-OP. PIT-OP to oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP) –  (Fundacja Polki Mogą Wszystko KRS 0000074781)
 • Instrukcję złożenia oświadczenia PIT-OP online znajdziesz tutaj: https://finanse-arch.mf.gov.pl/documents/766655/5173809/Instrukcja_PIT-OP.pdf