Wielki Turniej Gier Planszowych – dorośli kontra dzieci

edycja 2021 r.

Kolejny rok szkolny nie rozpieszczał młodzieży. Wcześniej rodzice, nauczyciele i inne osoby z otoczenia dzieci przestrzegały je przed nadmiernym korzystaniem z komputera, siedzeniem w internecie czy wirtualnymi kontaktami przez media społecznościowe. Latami budowana filozofia runęła w jednej chwili. Izolacja, zdalna nauka – oto życie, które zastąpiło wspólną zabawę na dworze, chwile spędzone razem na rozmowach, żartach, przekomarzaniu się i zdrowej rywalizacji. Teraz czas przypomnieć dzieciom, że życie w realu jest równie fantastyczne co w sieci, a nawet lepsze.

Wierzymy, że przyda się to także pracownikom firm, którzy w ostatnim czasie byli zmęczeni zdalną pracą, łączeniem obowiązków domowych i służbowych oraz troską o przyszłość. Nawet w trudnych czasach, a może szczególnie w nich, możemy zmieniać świat. Naszą drobną cegiełką do tej zmiany jest zachęcenie do gry w gry planszowe. Planszówki pozwalają spędzić razem czas, uczą rywalizacji, godzenia się z porażką i zwycięstwem, rozwijają, wzbogacają wiedzę z różnych dziedzin.

  1. Chcielibyśmy, aby pracownicy :
    1. wybierali i kupowali interesującą, rozwojową, ciekawą i wciągającą grę planszową, a po dokonaniu zakupu zostawili ją we wskazanym miejscu w firmie lub,
    2. kupili wybraną grę planszową w sklepie internetowym i przesyłali bezpośrednio do nas do Fundacji (Wiejska 19, 00-480 Warszawa)

Pakiety gier zgromadzone przez firmy będą Nagrodami dla dzieci i młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców, którzy zgłoszą się do Konkursu, na przygotowanie projektu gry planszowej. Liczy się dla nas zarówno pomysł, jak i wykonanie wszystkich elementów.

Wybór zwycięzców nastąpi na podstawie przesłanych do nas filmów. Także pracownicy firm wezmą udział w głosowaniu.

Jeśli Twoja Firma chciałaby dołączyć napisz do nas: biuro@fpmw.pl

Poniżej informacja archiwalna z edycji 2020 r.

Wyniki głosowania

Głosowanie w konkursie na nową grę planszową zakończone. Oddaliście 1824 ważnych głosów. Najwięcej otrzymał film „Poznaj Nasze Sołectwo – Lesięcin” – Świetlicy Wiejskiej w Kąkolewicach. Niebawem odezwiemy się do zwycięzców.

Poniżej filmy konkursowe z liczbą oddanych głosów na nie głosów.

Gratulujemy wszystkim zespołom, bo stworzenie gry od podstaw to nie lada sztuka.

„Ekologiczna gra planszowa” – Świetlica Wiejska w Brzydowie:
400 głosów
„Złapać Andrenkę” – Świetlica Środowiskowa Akademia SNS:
212 głosów
„Co piszczy w trawie” – Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku:
173 głosów
„Poznaj Nasze Sołectwo – Lesięcin” – Świetlica Wiejska w Kąkolewicach:
616 głosów
„Magiczna polana” – Świetlica Socjoterapeutyczna w Sawinie:
341 głosów
„Gra planszowa >>Replikon<<” – Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży „Na krańcu tęczy” w Szymanowie:
75 głosów
„Zdobądź szczyt” – Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „Plus” w Trzebini:
7 głosów