Pod koniec marca wysłaliśmy do wszystkich Centrów Pomocy Rodzinie w Polsce i współpracujących z nami świetlic środowiskowych ankietę badającą potrzeby dzieci, jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. Zależało nam na tym, żeby nie tylko ustalić ile jest dzieci, którym brakuje możliwości zdalnej nauki, ale przede wszystkim ile jest takich, które w domach w ogóle nie mają żadnego sprzętu, a także internetu do kontaktu ze szkołą. Potrzeby okazały się bardzo duże i niestety niewiele je zmniejszyły lokalne akcje pomocy i środki z Ministerstwa Cyfryzacji dla gmin. Ciągle są dzieci, które doświadczają nie tylko wykluczenia cyfrowego, ale przede wszystkim nie realizowania ich prawa do nauki, ponieważ nie ze swojej winy znalazły się poza obecnym systemem nauczania.

Postanowiliśmy szukać partnerów, którzy pomogą nam w zmianie sytuacji tych właśnie dzieci. Dzięki firmom Oppo i Plus, przy współpracy z redakcją technologiczną Wirtualnej Polski i Fundacją Polsat, udało się zorganizować akcję pomocy.

Do 188 dzieci, podopiecznych 24 świetlic środowiskowych w mniejszych miejscowościach, trafiły właśnie nowe smartfony firmy Oppo. Każdy z nich zaopatrzony został w kartę SIM sieci Plus z 3-miesięcznym i nieograniczonym internetem, rozmowami i SMS-ami za darmo.

Codziennie odbieramy jednak maile od Centrów Pomocy Rodzinie, w których możemy przeczytać, że są dzieci, które pilnie wymagają wsparcia. Wierzymy, że znajdą się firmy, które w tym pomogą. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą fundacją biuro@fpmw.pl

Napisali o akcji: