Bezpieczna przystań – działania terenowe

Zapraszamy wszystkie placówki, fundacje, stowarzyszenia, kluby parafie itd. wspierające polskie i ukraińskie dzieci do naszego programu.

W ramach „BEZPIECZNEJ PRZYSTANI – działań terenowych” chcemy dofinansować wakacyjne działania mające na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa u dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie oraz obniżenie ich lęków poprzez integrację z polskimi rówieśnikami i atrakcyjnie spędzony czas wakacji.

50 miejsc w całej Polsce otrzyma dofinansowanie w wysokości 9 000 zł do wakacyjnych działań, mających na celu integrację dzieci polskich i ukraińskich. W ramach programu można organizować zajęcia stacjonarnie, bliskie wycieczki, a także dalsze podróże.

Działania w ramach projektu mogą trwać min 2 tygodnie, a maksymalnie 2 miesiące.

Działania muszą być dostosowane do potrzeb dzieci będących pod opieką placówki. Co najmniej 25% podopiecznych w projekcie muszą stanowić dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie.

Uwaga! Z otrzymanego dofinansowania nie można sfinansować zakupu produktów żywnościowych zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego. Wyjątkiem są jaja, nabiał i miód.

Formularz zgłoszeniowy

Ta strona wymaga zalogowania. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je klikając poniżej.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy online

Terminy

Liczba już przyjętych zgłoszeń: 54
Liczba dofinansowanych projektów: 53
Działania Terminy realizacji poszczególnych
działań
Ogłoszenie programu 15.06.2022
Nabór wniosków ciągły, do wyczerpania puli
Rozpoczęcie realizacji projektów 20.06.2022 r.
Zakończenie realizacji projektów 31.08.2022 r.

Dokumenty do pobrania