KTO POZMYWA? SOMAT

akcja pomocowo-edukacyjna skierowana do rodzinnych domów dziecka

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Cały rok czekamy na ten wyjątkowy czas. To właśnie podczas świąt dzieje się prawdziwa magia! Dobre życzenia, radość najmłodszych z wymarzonych prezentów! Takie chwile budują więzi i tworzą najcieplejsze wspomnienia.

W ramach akcji z marką Somat zaplanowaliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Poniżej zgłoszone prace a wyniki już niebawem.

Zwycięskie prace

Przedstawiamy prace, które wygrały w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Niebawem skontaktujemy się z ich autorami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i przyznajemy, że wybór nie był łatwy a obrady długie.

Rodzinny dom dziecka z Kobylnicy

Rodzinny dom dziecka z Biskupca

Rodzinny dom dziecka z Warszawy

Galeria prac konkursowych

Informacja archiwalna

O programie „Kto pozmywa! Somat”

Marka Somat pomaga rodzinnym domom dziecka

Rozpoczynamy nową akcję, dzięki współpracy z marką Somat. To kolejny etap wspierania przez naszą fundację rodzinnych domów dziecka. W Polsce jest to najszybciej rozwijająca się forma rodzinnej opieki zastępczej. W rodzinach rodziców zastępczych prowadzących rodzinne domy dziecka wychowuje się ponad 4.700 dzieci. Doceniając wysiłek wychowania licznej gromadki dzieci, w tym często wieloosobowych rodzeństw, Somat zapewni każdemu rodzinnemu domowi, który przystąpi do akcji roczny zapas tabletek do zmywarki oraz udział w innych działaniach.

Wiecie ile sztućców i talerzy trzeba pozmywać dziennie w rodzinnym domu dziecka? Co najmniej 200 (a rocznie to 73.000 !), a to nie koniec, bo nie policzyliśmy garnków, zastawy do serwowania czy patelni.

Przewidzieliśmy więc także pomoc, dla tych domów, w których brakuje zmywarki (chociaż mamy nadzieję, że takich nie ma) lub zmywarka jest już wysłużona i wymaga wymiany. 20 rodzinnych domów dziecka, które najbardziej tego potrzebują otrzyma zmywarki ufundowane przez markę Samsung.

Na koniec 2020 roku działały w Polsce 702 rodzinne domy dziecka. Rodzinny dom dziecka to dom, w którym rodzice zastępczy (lub tylko mama lub tata zastępczy) wychowują gromadkę dzieci, pośród których są ich dzieci biologiczne lub adoptowane oraz dzieci przyjęte. To co najważniejsze to fakt, że rodzinny dom dziecka tworzy jedną dużą rodzinę, w której dzieci mogą poczuć się bezpiecznie, doświadczyć miłości i troski, która da im podstawę budowania swojego dorosłego życia rodzinnego.

– W rodzinnych domach dziecka dzieci mają szansę, by poczuć się jak w rodzinie. Mogą budować więzi nie tylko z rodzicami zastępczymi, ale również z pozostałymi dziećmi. – mówi Joanna Luberadzka-Gruca, Prezes Zarządu Fundacji Polki Mogą Wszystko.

W ramach akcji planujemy także wsparcie edukacyjne, które może zostać wykorzystane w procesie nawiązywania z dziećmi relacji: grę „Kto pozmywa?” ze specjalnej, limitowanej edycji oraz warsztaty – gotowanie ze znanym szefem kuchni i wspólne przygotowanie ozdób świątecznych. Zadbamy także o podnoszenie kompetencji rodziców zastępczych poprzez zorganizowanie dla nich webinaru dotyczącego zdrowego odżywiania.

Projekt będzie realizowany do końca 2021 roku.

Terminy

0 grudnia 2021
Ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń na konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną
0 grudnia 2021
Ogłoszenie zwycięzców konkursu
Koniec przyjmowania zgłoszeń do konkursu
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec
Działania Terminy realizacji poszczególnych
działań
Ogłoszenie naboru wniosków o tabletki do zmywarek 20.09.2021 (zakończyło się)
Koniec przyjmowania wniosków 15.11.2021 (zakończyło się)
Ogłoszenie wyników na stronie 22.11.2021
Wysyłka tabletek do zmywarek na bieżąco
Wysyłka zmywarek do 30.11.2021
Sesje fotograficzne wybranych rodzin po 30.11.2021 (ustalana indywidualnie)
Webinar „Zdrowe nawyki żywieniowe” 18.11.2021 (zakończył się)
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną 15.11-1.12.2021
Warsztat online o gotowaniu 12.2021

Regulaminy