Qurier Świętego Mikołaja

Qurier Świętego Mikołaja to akcja którą rozpoczynamy w październiku i kończymy w styczniu. Ma ona za zadanie spełnić świąteczne marzenia dzieci z trudnych miejsc (świetlic, domów dziecka, klubów, OHP i innych). Dzieci aby otrzymać zaproszenie do pisania listów nagrywają filmiki, a następnie po otrzymaniu swoich wymarzonych prezentów przygotowują świąteczną kartkę dla Mikołaja/darczyńcy. Darczyńcami są osoby indywidualne pracujące w różnych firmach, które zgłoszą się do naszej akcji. W każdej firmie wytypowany koordynator czuwa nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia.

Nasza akcja powstała z myślą o dzieciach. Pragniemy dać im wiarę w magię i w to, że świat jest dobrym miejscem. Wszyscy wiemy, że gdy dziecko pisze list do Świętego Mikołaja, to czeka z niecierpliwością na jego przybycie. Czasami jednak święta to tylko czekanie. Nasza akcja pokazuje mniejszym i większym dzieciom, że gdzieś jest ktoś, kto poświęcił swój czas, trud i pieniądze właśnie dla tej konkretnej Kasi czy Krzysia przygotowując piękny i wyśniony prezent. Bo każde dziecko jest tego warte.

Zaczynaliśmy w 2009 roku skromnie od kilkudziesięciu listów i kilku zaprzyjaźnionych firm. W najśmielszych marzeniach nie spodziewaliśmy się, że co roku będzie nas coraz więcej, że będziemy mogli zapraszać coraz więcej dzieci i uszczęśliwiać więcej serc. Do tej pory Qurierzy obdarowali już 13155 dzieci.

Qurier Świętego Mikołaja rozpoczyna się 1 października. Dzieci wraz z opiekunami przygotowują wówczas krótki film „Jesteśmy wyjątkowi” (ok. 60 sekund). Zaczynamy też wtedy przyjmować zgłoszenia firm do udziału w akcji oraz ustalamy orientacyjną liczbę listów ze świątecznymi życzeniami, które uda nam się zrealizować.

Listopad, to czas pisania listów. Spływają do nas z całej Polski, kolorowe jak jesienne liście, serdeczne, starannie przygotowane. Listy wędrują do firm (w wersji papierowej lub elektronicznej) i osób, które pojedynczo lub grupowo spełnią zapisane na kartce marzenie i prześlą wraz z prezentem moc pozytywnej energii.

Grudzień, to czas przekazywania prezentów – organizowanych lokalnie spotkań świątecznych, wigilijnych kolacji, radości i łez wzruszenia.

Zapraszamy wszystkie firmy do udziału w akcji.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram