Szkolenia dla Rodzin Zastępczych

Zapraszamy rodziny zastępcze i adopcyjne z Polski i Ukrainy na wrześniowe warsztaty TBRI Intrwencji Realacyjnej Opartej na Zaufaniu

Gdzie?: Borsuki, k Białej Podlaskiej

Kiedy?: 22-24 września 2023 r. (piątek od godz. 15.00, sobota, niedziela do godz. 15.00):

 • piątek od godz. 15.00-19.00,
 • sobota 9.00-17.00,
 • niedziela 9.00-15.00.

Warsztaty składają się ze szkolenia TBRI dla rodziców, warsztatów dla dzieci i wspólnych warsztatów rodzinnych. W miłej i przyjaznej atmosferze porozmawiamy o tym, z czego wynikają trudne zachowania dzieci i co zrobić, aby im pomóc. Pokarzemy dorosłym jak wczesne doświadczenia wpływają na całe życie dziecka i jak wielką rolę odgrywamy my – dorośli w procesie zdrowienia dzieci. Wypracujemy wspólnie bazę pomysłów jak wspierać dzieci w codziennym życiu. Postaramy się przekonać dorosłych, że Interwencja Relacyjna Oparta na Zaufaniu to droga do pozytywnych zmian w ich rodzinach.

Dzieci na swoich warsztatach popracują nad budowaniem pozytywnej relacji z rodzicami, wzmocnią swoją pewność siebie, lepiej zrozumieją swoje emocje i poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Będą miały okazję poznać dzieci, które borykają się z takimi samymi problemami, podzielić się doświadczeniami i wspierać się w pokonywaniu trudności.

Warsztaty są bezpłatne. Zapewniamy pobyt, wyżywienie, materiały szkoleniowe itp. oraz zwracamy koszty dojazdu.

UWAGA! Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. O przyjęciu na warsztaty poinformujemy w późniejszym terminie.

  Rejestracja na warsztaty dla rodzin zastępczych z Polski i Ukrainy
  (* – pole wymagane)

  1. Dane kontaktowe  Dane opiekuna nr 1  Dane opiekuna nr 2  2. Dane dzieci


  Wypełnij dane zadeklarowanej liczby dzieci

  4. Zgody i akceptacje

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Polki Mogą Wszystko danych osobowych zawartych w zgłoszeniu.

  Administratorem Twoich danych osobowych i danych zgłaszanych dzieci jest Fundacja Polki Mogą Wszystko z siedzibą w Warszawie (00-336), przy ul. Mikołaja Kopernika 30. Dane osobowe będą wykorzystywane w szczególności w celu realizacji szkolenia.
  Podanie danych jest dobrowolne. Jednak niepodanie danych zaznaczonych gwiazdką uniemożliwi wysłanie zgłoszenia.


  Wspieramy Rodziny Zastępcze i razem z nimi budujemy szczęśliwe i bezpieczne domy poprzez program szkoleń. Opiekunów uczymy patrzeć „ponad” zachowaniem dziecka, na potrzebę, która się za nim kryje i na nią odpowiadać. Pokazujemy jak budować relację opartą na wzajemnym zaufaniu i widzieć nie tylko to, co do relacji wnosi dziecko, ale skupiać się na tym co do relacji wnosi rodzic i jak przez swoją postawę może budować tę relację. Dzieciom pomagamy budować poczucie własnej wartości, uczymy ich asertywności, tego czym jest kompromis i jak go osiągnąć. Warsztaty pozwalają dzieciom i rodzicom zobaczyć, że nie są sami i że inni mają podobne problemy i odczucia oraz pomagają wspólnie budować szczęśliwe rodziny.

  Szkolenia metodą TBRI – Interwencja Relacyjna Oparta na Zaufaniu - uczą dorosłych w jaki sposób zaspokajać potrzeby dzieci i konstruktywnie odpowiadać na trudne zachowania, tak aby dziecko miało stałe poczucie wsparcia i relacji oraz mogło pracować nad swoimi trudnościami.

  Szkolenia - Budowanie kompetencji uzdrawiających opiekunów dzieci dotkniętych traumą - dają dorosłym szeroką wiedzę o traumie, uczą się rozumieć jej wpływ na rozwój dziecka, poznają mechanizmy radzenia sobie z zachowaniami dziecka, które są efektem złożonej traumy rozwojowej. Poznają nowe strategie, techniki i kompetencji w pracy z dziećmi.

  Cele szkoleń:

  • identyfikacja mocnych stron i czynników, które sprzyjają pozytywnemu rozwojowi dzieci
  • przedstawienie podejścia do opieki nad dziećmi, które jest dostosowane do rozwoju dziecka, wrażliwe na traumę i oparte na przywiązaniu
  • wspieranie rozwoju rodzin zastępczych poprzez pokazanie im nowych metod budowania relacji i rozwiązywania konfliktów.

   

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram