Warsztaty dla Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

Zapraszamy rodziny zastępcze i adopcyjne na warsztaty TBRI (Interwencji Relacyjnej Opartej na Zaufaniu)

Organizator: Porozumienie Uzdrawiające domy - Fundacja Polki Mogą Wszystko i Stowarzyszenie Jedno Serce

Termin: 30.08-01.09.2024 r.

Miejsce:
Hotel Victoria Lublin
20-016 Lublin
ul. Narutowicza 58/60
www.victorialublin.pl

Cena: 1200 zł/osobę ( dzieci do lat 10- 1000 zł). zaliczka w wysokości 300 zł.
Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, udział w warsztatach.

Grupy:
I Dorośli
II Nastolatki 14-17
III Starsi 10-13
IV Młodsi 6-9

Plan szkolenia:

 • piątek od godz. 12.00-18.00,
 • sobota 9.30-17.00,
 • niedziela 9.30-14.00.

Warsztaty składają się ze szkolenia TBRI dla rodziców, warsztatów dla dzieci od lat 6 i wspólnych warsztatów rodzinnych. W miłej i przyjaznej atmosferze porozmawiamy o tym, z czego wynikają trudne zachowania dzieci i co zrobić, aby im pomóc. Pokażemy dorosłym jak wczesne doświadczenia wpływają na całe życie dziecka i jak wielką rolę odgrywamy my – dorośli w procesie zdrowienia dzieci. Wypracujemy wspólnie bazę pomysłów jak wspierać dzieci w codziennym życiu. Postaramy się przekonać dorosłych, że Interwencja Relacyjna Oparta na Zaufaniu to droga do pozytywnych zmian w ich rodzinach.

Dzieci na swoich warsztatach popracują nad budowaniem pozytywnej relacji z rodzicami, wzmocnią swoją pewność siebie, lepiej zrozumieją swoje emocje i poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Będą miały okazję poznać dzieci, które borykają się z takimi samymi problemami, podzielić się doświadczeniami i wspierać się w pokonywaniu trudności.

UWAGA!
Gwarancją utrzymania miejsca na liście uczestników warsztatów jest, po potwierdzeniu przez nas wpisania na listę, wpłata zaliczki 300 zł/uczestnika. Szkolenie odbędzie się, jeśli zostanie uzbierana wystarczająca liczba chętnych.
Jeśli szkolenie się nie odbędzie zaliczka zostanie zwrócona.
Jeśli rodzina zrezygnuje z uczestnictwa w warsztatach zaliczka nie jest zwracana.

  Rejestracja na warsztaty dla rodzin zastępczych z Polski i Ukrainy
  (* – pole wymagane)

  1. Dane kontaktowe  Dane opiekuna nr 1  Dane opiekuna nr 2  2. Dane dzieci


  Wypełnij dane zadeklarowanej liczby dzieci

  3. Dane do faktury

  * Czy potrzebujesz fakturę?

  Jeśli potrzebujesz faktury, to podaj dane do faktury

  Opcjonalnie jeśli obiorca inny niż płatnik


  4. Zgody i akceptacje

  * Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Polki Mogą Wszystko danych osobowych zawartych w zgłoszeniu.

  Administratorem Twoich danych osobowych i danych zgłaszanych dzieci jest Fundacja Polki Mogą Wszystko z siedzibą w Warszawie (00-336), przy ul. Mikołaja Kopernika 30. Dane osobowe będą wykorzystywane w szczególności w celu realizacji szkolenia.
  Podanie danych jest dobrowolne. Jednak niepodanie danych zaznaczonych gwiazdką uniemożliwi wysłanie zgłoszenia.


  Wspieramy Rodziny Zastępcze i razem z nimi budujemy szczęśliwe i bezpieczne domy poprzez program szkoleń. Opiekunów uczymy patrzeć „ponad” zachowaniem dziecka, na potrzebę, która się za nim kryje i na nią odpowiadać. Pokazujemy jak budować relację opartą na wzajemnym zaufaniu i widzieć nie tylko to, co do relacji wnosi dziecko, ale skupiać się na tym co do relacji wnosi rodzic i jak przez swoją postawę może budować tę relację. Dzieciom pomagamy budować poczucie własnej wartości, uczymy ich asertywności, tego czym jest kompromis i jak go osiągnąć. Warsztaty pozwalają dzieciom i rodzicom zobaczyć, że nie są sami i że inni mają podobne problemy i odczucia oraz pomagają wspólnie budować szczęśliwe rodziny.

  Szkolenia metodą TBRI – Interwencja Relacyjna Oparta na Zaufaniu - uczą dorosłych w jaki sposób zaspokajać potrzeby dzieci i konstruktywnie odpowiadać na trudne zachowania, tak aby dziecko miało stałe poczucie wsparcia i relacji oraz mogło pracować nad swoimi trudnościami.

  Szkolenia - Budowanie kompetencji uzdrawiających opiekunów dzieci dotkniętych traumą - dają dorosłym szeroką wiedzę o traumie, uczą się rozumieć jej wpływ na rozwój dziecka, poznają mechanizmy radzenia sobie z zachowaniami dziecka, które są efektem złożonej traumy rozwojowej. Poznają nowe strategie, techniki i kompetencji w pracy z dziećmi.

  Cele szkoleń:

  • identyfikacja mocnych stron i czynników, które sprzyjają pozytywnemu rozwojowi dzieci
  • przedstawienie podejścia do opieki nad dziećmi, które jest dostosowane do rozwoju dziecka, wrażliwe na traumę i oparte na przywiązaniu
  • wspieranie rozwoju rodzin zastępczych poprzez pokazanie im nowych metod budowania relacji i rozwiązywania konfliktów.

   

  Aktualizacje

  Aktualizacja wpisu: 2024-07-01

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram